Viesnīca Liepājā
LV EN
Viesnīca Jaunumi Apartamenti Restorāns Par mums Fotogalerija Liepāja
+371 2 915 05 96
Zvaniet mums!
Facebook Draugiem Twitter

Liepāja

Par Liepāju

Liepājas klimats ir mērens, ar nelielām gada temperatūras svārstībām, paaugstinātu mitrumu un mākoņainību. Ziemas periodā Liepājā ir siltāks, bet vasarās nedaudz vēsāks kā citviet Latvijā. Arī vēja stiprums, kas visbiežāk pūš no rietumiem, ir lielāks nekā vidēji Latvijā. Ne velti Liepāju dēvē par vēju pilsētu.

Liepājas pirmsākumi meklējami mazā zvejnieku ciemā — “Līvas ciemā”, kas vēstures rakstos minēts jau 1253.gadā. Pārdzīvojusi tumšos viduslaikus, šī apdzīvotā vieta Kurzemes hercogistes laikā ieguva pilsētas tiesības. Uzplaukumu pilsēta piedzīvoja  Krievijas impērijas laikā. Veiksmīgi pārcietusi Pirmo pasaules karu, 1919. gadā uz neilgu laiku Liepāja kļuva par Latvijas galvaspilsētu.  Liepāja Otrajā pasaules karā tika stipri sabombardēta, taču, saglabājusi savu spītīgumu, kas iegūts padomju laikā. Šodien pilsēta atrodas jaunos un neordināros attīstības meklējumos.

Promenādē - labiekārtotajā teritorijā gar Tirdzniecības kanālu, kas kādreiz bija Slēgtā zona, tagad izveidota jauka pastaigu vieta. Gājēju celiņa – laipas – virsotnē paveras skats uz ostas piestātnēm ar kuģīšiem, jahtām un strūklaku, kura atgādina jūras vilni, kas no krasta veļas Tirdzniecības kanālā. Naktī izgaismota krāsainās gaismās tā izskatās īpaši. Laiku Promenādē skaita Dzintara pulkstenis, kas veidots no apmēram 50 litriem dzintara gabaliņu, kurus saziedojuši paši liepājnieki 2003. gadā notikušajā akcijā “Atstāj savu dzintaru Liepājas laikā”. Katru sestdienu notiek Zivju tirgus, kur liepājnieki un pilsētas viesi var iegādāties svaigas un žāvētas zivis.

Kultūra, izklaide, sports

Liepāja lepojas ar vecāko profesionālo teātri Latvijā, opermākslu, simfonisko orķestri, muzejiem un galerijām, kā arī daudzām citām kultūras un mākslas vērtībām. Pasaules vērienu ir ieguvis Pianisma zvaigžņu festivāls. Starptautisku atzinību ieguvuši arī tādi objekti, kā koncertzāle "Lielais dzintars", vasaras festivāls "Summer Sound", Karostas cietums, pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles un citi. Par tradīciju kļuvis Kurzemes rallijs, Jūras un Zvejnieku svētki, Līvu tirgus.

Liepājā ir arī profesionālas futbola, hokeja, basketbola un citu sporta veidu komandas. Ievērojamus panākums ne tikai Latvijas, bet arī pasaules līmenī ir sasnieguši dažādu individuālo sportu pārstāvji (vieglatlēti, vingrotāji, peldētāji, cīņu pārstāvji un citi). Šobrīd iecienīti apskatei ir NBA basketbolista, liepājnieka Kristapa Porziņģa dāvātie āra basketbola laukumi.


www.liepajniekiem.lv

Viesnīca Jaunumi Apartamenti Restorāns Par mums Fotogalerija Liepāja
Viesnīca "Poriņš" atrodas Liepājā, Palmu ielā 5, LV-3401
Tālrunis: +371 2 915 05 96, e-pasts: info@porins.lv